„Tak se ukaž…“

Nic nepopisuje lépe rok 2019, jako tato slova. Slyšela jsem je v mnoha obměnách a dikcích. Od dobře míněných rad typu „ukaž co v tobě je“, až po výzvy typu „fonty vybírám už xy let, ukaž se, co mi řekneš nového“.
 
A tak jsem se ukázala. Na konferencích CitakonSemkon, Barcamp v Brně a Ostravě jako řečník, na Mamafestu v Praze jako konzultant.
Jak jednoduché  je to napsat a zpětně se podívat, ale jak těžké bylo rozhodnout se, že do toho půjdu. Jsem introvert a veřejná vystoupení jsou daleko za mou komfortní zónou. Ale stálo to za to. Reakce byly skvělé, publikum se nechalo vtáhnout do světa fontů a jsem si jistá, že stovky lidí teď vnímají  každý plakát na ulici úplně jinak.
A tak jsem přednášení nechala nastálo v mé nabídce, kdybyste třeba pořádali konferenci nebo teambuilding ve firmě, jsem tu pro Vás. (Fonty umí být hoooodně interaktivní a zábavné…).
 
 
„Ukaž jim to!“
Na začátku roku jsem přijala výzvu od webdesignérky Jany Andréskové, abych vytvořila superpraktický workshop, na kterém lidi, jako je ona (kteří vybírají fonty pro klienty), naučím co umím. V roce 2019 jsme stihli 4 oficiální termíny.
 
Jestli přednášky byly adrenalin, toto byla daleko větší jízda.
  • Už jenom racionálně uchopit výběr fontů, který se zdá být založený hlavně na intuici, zkušenosti a subjektivním názoru a udělat z toho smysluplné a užitečné školení. Žádná teorie, ale praktický návod.
  • Ale hlavně, postavit se před lidi, kteří mají často obrovské zkušenosti s výběrem fontů a dát jim know-how, které obstojí i v jejich přísném měřítku, to byla pro mne osobně obrovská výzva. Obstojím? Ustojím jejich otázky z praxe? Nebudou se nudit?
Třeba, když mi na začátku workshopu řekla skvělá ilustrátorka a grafička Naďa Moyzesová: „No, s fonty pracuji už 30 let, tak jsem fakt zvědavá, co se dozvím nového“.
To povzbudí. 🙂
 
A do třetice, ukázala jsem světu mou srdcovku, Fontotéku.  Takovou knihovnu českých fontů.  Ještě maličkou, nedokonalou, ale je v ní celý můj fontový svět. Jak je vnímám, přemýšlím o nich. Odkládám si na poličky fonty, které po cestě potkám a osloví mě. Oslovuji české a slovenské typografy, ráda bych propagovala hlavně jejich tvorbu. Sama se už teď do Fontotéky při výběru po konzultaci dívám a dělá mi dobře, že je vidím všechny pohromadě a můžu vybírat. Tak proč bych si je nechávala jenom sama pro sebe. 🙂
 
 *****
Uf, na člověka, kterému nevadí strávit dny i týdny o samotě a nejraději se ztrácí ve svém světě, jsem se fakt odvázala. Ale díky zpětným vazbám od lidí, kteří přišli na workshopy, přednášky, konference i online konzultace, z toho mám velmi dobrý pocit. 
 
 
*****
A co tento rok? Co Vás se mnou čeká? Rok 2020 vnímám jednoznačně jako rok sdílení a spolupráce.
 
  • Vypsala jsem nové termíny workshopů pro Prahu i Brno,
  • naživo se budeme moci potkat na novém interaktivním workshopu pro všechny (nejen profíky), na kterém se fakt pobavíte, ale i získáte novou dovednost – vnímat řeč fontů,
  • stále se můžeme setkávat na konzultacích a musím říct, že jsem moc vděčná za lidi, které na nich potkávám,
  • mám seznam nových článků i rozhovorů s lidmi, které nosím v hlavě už dlouho,
  • budu plnit Fontotéku,
  • a jestli vše půjde podle plánu, čeká vás nová edice karet Fontohrátky a úplně nové, úplně jiné karty.
 
Nudit se nebudu. 🙂
Tak si jenom přeju, abyste na té cestě byli se mnou. Pro koho jiného bych to všechno dělala, než pro Vás!
 
P.S. A kdybyste těch odkazů ještě měli málo a chtěli si přečíst pár mouder, mrkněte na rozhovory, které jsem vedla s Madlou Čevelovou nebo Ludmilou Hoosovou, která se zabývá archetypy v podnikání. Pěkné počtení!

Andrea Grigerová
CO DĚLÁM? Ukazuji lidem, že fonty je ovlivňují každý den. Díky této neverbální řeči zvládnou předat nejenom informace, ale i pocity a emoce. Jsou sami sebou a přitahují zákazníky, kteří je právě takové ocení.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.