REFERENCE A UKÁZKY PROMĚN

Pokud ještě stále nemáte jasno, proč stojí za to si vybrat font, který vám sedne, inspirujte se. 

 

Řeknete si, vždyť jde jen o font, obsah je důležitější než design... Souhlasím. Ale současně cítím, že má obsah ladit s formou, že forma nemá sdělení překážet, nemá ho znehodnocovat a má usnadnit, aby sdělení doputovalo k těm, kterým je určeno. A když pracujete na svém vlastním webu a pořád vám to neladí, hodiny zkoušíte různé fonty, co se vám líbí, ale naslepo, úplně zbytečně propalujete svůj drahocenný čas. Když si dáte rande s Andreou, vyřešíte to rychleji, efektivněji a s ohledem na vaši časovou investici taky levněji. Mám po první konzultaci s Andreou a jsem nadšená!!! Ví, zná a jakmile si vás oťuká, střílí do černého. Možná nakonec půjde jen o malé úpravy, ale už teď je jasné, že mým sdělením prospějí ohromně.

Simona Dosedělovápsycholožka a koučka

Andreu sleduji už delší dobu, hltám její články i workshopy, domů jsem si pořídila Fontohrátky, které si užívám s dětmi i přáteli. To mě přivedlo na myšlenku, že i můj web by si zasloužil písmo, které by mi pomohlo navázat lépe kontakt s mými klientkami ještě před tím než se setkáme. Andrea byla úplně neuvěřitelná! Nejenže jsme na konzultaci vybrali fonty, které se mnou ladí, ale navíc mně svými otázkami donutila se zamyslet nad mojí cílovkou, hodnotami a hlavním přínosem pro moje klientky. Ještě mi chvíli bude trvat, než provedu změnu na webu, ale už teď můžu říct, že spolupráce pro mne byla velmi obohacující.

Lucie Václavkovákariérní poradenství

NINA HANÁKOVÁ

Zadání: "Vybrat fonty, které odpovídají stylu mé práce, předávají hodnoty, které jsou pro mne důležité a přitáhnou lidi, které chci na svých kurzech mít." 

Kliknutím se ukázky zvětší. 

 

PŘED

PO

Zrovna nedávno jsem došla k názoru, že jako si já sama s věkem zasloužím designové oblečení, zaslouží si můj web facelift v podobě padnoucího fontu. A s Andreou jsme ho vybíraly. Úžasná, zábavná konzultace, hluboký psychologický vhled, profesionalitu a znalosti ani nezmiňuji, to jsem očekávala, ale to ostatní, včetně následné psychické podpory a zákaznické péče, mi vyrazilo dech. Zejména proto, jakou smršť názorů tato zdánlivě nenápadná změna mezi čtenáři mého blogu vyvolala, a jak to zpětně rozkopalo mě samotnou ... prostě, změna fontu, který reflektuje vaše vnitřní nastavení, nezůstane nepovšimnuta, a rozhodně podpoří běžící osobní transformaci :D Za mě top, doporučuju!

Klára Konicarováwww.astropsychologie.cz

S Andreou jsem konzultovala výběr fontů pro svůj web, absolvovala jsem u ní školení o výběru fontů a spolupracovaly jsme i při dalších příležitostech. Velmi oceňuji její laskavý, ale přímý způsob kladení otázek, které člověka dovedou k jádru věci a přimějí přemýšlet v nových souvislostech. Konzultace byla nabitá informacemi a moc mě bavila, podobně jako kurz. Psychologie fontů je určitě věc, kterou se při tvorbě osobního brandingu, webu a tiskovin vyplatí vzít v úvahu.

Magdalena Čevelováwww.cevelova.cz

JANA ANDRÉSKOVÁ

Zadání: "Přála jsem si font, který bude ladit ke mně i ke službám, které svým klientům nabízím, a zároveň web graficky oživí.  Můj nový web byla skvělá příležitost, jak na si na vlastní kůži vyzkoušet práci fontového profesionála - Andrey.“

Kliknutím se ukázky zvětší. 

 

PŘED

PO

Když jsem o psychologii fontů četla poprvé, říkala jsem si, že je to nesmysl. Pak mi to nedalo, koukla jsem na web, a začala jsem být zvědavá. Vždyť grafologie je taky svébytný obor. Na celém procesu vybírání fontů pro můj nový web mě nejvíc fascinovala spolupráce s Andreou, její způsob vedení labyrintem písma, přívětivost a zároveň neochvějná jistota v teorii. Nic nechybělo a nic nebylo navíc, s tím se setkávám málokdy. Zůstává mi dobrý pocit a vyladěný web.

Emilie Šípová, PhD.www.kurzy-asertivity.cz"

Při startu nového webu v roce 2018 jsem si bohužel nevybrala dobře a celý rok jsem cíitila, že to není ono. Že fonty neodpovídají mým službám a nepředávají ty informace, které by předávat měly. A tak jsme s Andreou podbrobně probraly jak mě, tak mou typickou klientku, a pak už Andrea kouzlila. Za pár dní mi do mailu přistály dva překrásné fonty, které jsou elegantní a hravé zároveň a já jsem nadmíru spokojená. Mám pocit, že mnohem lépe odrážejí to, co se snažím našimi kurzy zážitkové angličtiny přispět světu. Andreo, díky za profi přístup a doporučuju tě všemi deseti všem tvůrcům webů a grafickým designérům!

Nina Hanákováwww.ninaenglish.cz

LUCIE GROVEROVÁ

Zadání: "Do výběru fontu jsem šla, protože sama v oblasti ve které pracuji, ale i v osobním životě vnímám celistvost a souvislosti. Chci, aby webové stránky byly opravdu moje se vší hloubkou a podstatou. Takové pozvání a nahlédnutí do toho kdo jsem, nejenom co dělám. Typ písma k tomu rozhodně patří."

Kliknutím se ukázky zvětší. 

 

PŘED

PO

Díky Andree jsem si uvědomila, s jakými fonty je mi dobře, které příjemně ladí k mé nátuře a k mému tématu. A konečně mám nějaké záchytné body, které mi pomáhají vytušit, co se vlastně kdy hodí, a co ne. Napadlo vás někdy, že fonty mají v textu vlastně úplně stejnou funkci, jakou má v osobním kontaktu neverbální komunikace? Dřív jsem znala tak maximálně Calibri a Arial, a stejně jsem si s nimi nevěděla rady. Teď se nebojím trochu víc „rozšoupnout“, když si to situace žádá, ale zároveň vím, jak na to, abych se moc neurvala ze řetězu a pořád vše jako celek dávalo smysl.

Lucie Koubekwww.copykiller.cz

Než jsem poznala Andreu, nikdy mě nenapadlo nad fonty přemýšlet. Dnes už rozumím tomu, proč se mi některé texty dokáží na první pohled dostat pod kůží a z jiných mě mrazí a rychle utíkám pryč. Andrea mě naučila vnímat esenci fontů. Za to jsem nesmírně vděčná. Pomáhá mi to při vlastní prezentaci. Moje texty daleko lépe působí i na mé zákaznice a pomáhá mi to při komunikaci se zákaznicemi, tvorbě mých produktů i čtení cizích textů.

Renata Pekařováwww.onlineskolasiti.cz

BY TEREZ

Zadání: "Potřebovala jsem propojit své kresby s písmem a vytvořit tak něco jako hotový dílo, obraz. Aby se spojily do harmonie, vyjádřily lépe moje pocity směrem k zákaznicím a obohatily nás všechny. “

Kliknutím se ukázky zvětší. 

 

PŘED

PO

Díky Andree a psychologii fontů jsem pochopila, že nemusím dlouze pátrat při hledání fontů na web a pak dělat kompromisy, ale že je možné najít TEN, který přesně zapadne do mého záměru, protože existuje NĚKDO, kdo umí řeč fontů přeložit do lidštiny. Už nejsem ztracená, už vím, čeho se držet a vyhmátnu tak vždy font, který podtrhne obsah mého sdělení. Děkuju Andree za skvělou osvětovou činnost v této oblasti a také za systém, který do ní vnáší. Moc mi to pomáhá.

Tereza Kramerováwww.terezakramerova.cz

Vybrat správný font bylo pro mě zoufalství – na jednu stranu jsem měla přesnou představu, co chci, na druhou stranu to nemohla najít. Andrea mi pomohla s obojím – pojmenovala mou představu a vtělila ji do několika tipů na konkrétní fonty. Stejně jako vyjadřujeme svou osobnost tím, jaké šaty oblékáme, tak také vyjadřujeme, kdo jsme pomocí fontů, do nichž oblékneme svůj text nebo web. Fonty jsou takovou neverbální komunikací našeho psaného světa.

Olga Plíčkováwww.olgaplickova.cz

MIRKA SMÍŠKOVÁ

Zadání: Vnést na web víc akce, dynamiky a přitáhnout klienty, kteří chtějí na sobě zapracovat a maximálně se posunout. 
Původní patkový font, který poskytoval důvěru a zázemí, přestal plnit svou funkci.

Kliknutím se ukázky zvětší. 

 

PŘED

PO

Když jsem před dvěma lety oslovila Andreu Grigerovou, aby mi pomohla vybrat font pro moje nové stránky, stále jsem na začátku svého podnikání. Jako lektorka cizích jazyků jsem věděla, co mohu svým studentům, a především studentkám, nabídnout. Font, který jsme tehdy s Andreou vybraly, vyjadřoval moji lásku k cizím jazykům a ke knihám a zároveň vřelost, klidnou důvěru, zázemí a péči ve vztahu k mým studentkám. Po dvou letech, kdy se moje podnikání stabilizovalo a ukotvilo, přišel čas na změnu. Tou největší prošly moje nové webové stránky. Postupně, jak se rýsovala jejich nová podoba, uvědomila jsem si, že původní font se stránkami vůbec neladí. Nemohl. I já jsem se ve svém profesním životě velmi posunula a proto jsem hledala i nový font, který by mým stránkám dodal větší dynamiku, přitom působil sofistikovaně a elegantně. Andree se podařilo s velkým citem a smyslem pro detail vybrat právě takový font, který toto v sobě má a navíc krásně ladí s obsahem. Podtrhuje to, že jako jazyková koučka vnímám druhé na druhém konci a že do vzájemné komunikace vnáším dynamiku a hlídám, aby přinesla ovoce, měla cíl. Moje nové stránky nyní působí velmi autenticky a profesionálně.

Mirka Smíškováwww.smiskova.cz

Děkuji Andree Grigerové za to, že jsem mohla díky našim společným toulkám krajinou fontů, pojmenovat a vyjádřit to, co jsem intuitivně věděla a tušila již celý dlouhý čas. Konečně jsem našla font, ve kterém se snoubí moje láska k cizím jazykům, knihám a moudrosti, která je v nich skrytá.

Mirka Smíšková www.smiskova.cz

Pro svůj nový kurz jsem chtěla vytvořit stránku, která bude nejen vzhledově hezká, ale která by na hlubší úrovni se mnou ladila. Chtěla jsem, aby dokázala i beze slov nést poselství. Ovšem vůbec jsem netušila, jak toho docílit. Výběr fontů a barev s Andreou, překonal moje představy. Teď mám stránku, která opravdu reprezentuje můj kurz i mě.

Linda Berger-Božovskáwww.lindaberger.cz

Jsem typický příklad toho, kdo používal písmo Times New Roman na střídačku s Arial. Když jsem se potřebovala kreativně vyřádit do postů na FB, na web, sahala jsem každou chvíli po jiném písmu bez ladu a skladu. Dneska vidím, jak děsivě to působilo, děsí to už i mě. Andrea mě naučila všímat si toho, co je za fonty skryto. Hned si toho všimnu, když si čtu něčí stránky, letáky... a spojuje se mi to zároveň s nějakými emocemi. A to je přesně ono, vnést do psaného sdělení i ty emoce za tím. Moc děkuji za otevření očí do světa fontomagie ❤.

Štěpánka Čápováwww.stepankacapova.cz

Nikdy jsem si nepotrpěla na nějaké texty a už vůbec ne na extra úpravu. Když jsem vydávala knihu bylo to pro mě tak důležité, že jsem se na to začala dívat úplně jinak. Chtěla jsem prostě osobitý nadpis, aby vyjadřoval to, co je v knize a co chci knihou sdělit. Najednou jsem vnímala, že i font má duši, že na mě mluví svým jazykem a že dokáže vyjádřit mé pocity, které jsem napsala do knihy. Proto jsem požádala Andreu o pomoc s výběrem fontů. Až pak jsem se cítila dobře a našla i můj font-rukopis. Skvělé.

Růžena Nekudováwww.ruzenanekudova.cz

IVANA ŠTEFKOVÁ

Zadání: "Chci mít web, na kterém lidem nebude vadit, že když si vyzují boty, mají každou ponožku jinou..."

Kliknutím se ukázky zvětší. 

 

PŘED

PO