Psychologie fontů v praxi – návod pro čarodějky

Fonty na vás prásknou hodně. Jak vnímáte sebe i ostatní, jakým způsobem komunikujete… Je to prostě taková moderní grafologie. Chcete konkrétní důkaz? Tady ho máte.

Kdysi jsem přečetla knihu Táni Havlíčkové, kde rozděluje ženy do 8 typů. Je fajn, že spousta žen už tuto typologii pozná a proto si dovolím použít její termín AVANTGARDNÍ ČARODĚJKA, abych vám přiblížila ženy, které se v tomto článku najdou. Jsou to ženy jiné, těžko zařaditelné a vybočující z řady, ale také extrémně vnímavé.

 Bokem společnosti

Chodit do školy, pak do práce od 8-17 hodin? Brrr. Nic pro čarodějku. Nesnáší klasické vzdělávání, miluje jít si svým vlastním tempem. Od malička mívá pocit, že je vydělená ze společnosti.

Ale přesto má k lidem blíž, než kdokoli jiný. Ne rozumem, ale srdcem. Miluje poznávání, hluboké rozhovory, psychologii, rozumí nevyřčenému a cítí nepopsané. Proto je její výběr písma jedinečný. Když patkový font, tak ne nějakou nudnou tradici, ale takový, který najdete na starých lékárnických štítcích.

Ženská energie a propojení s přírodou

Má silně vyvinutou intuici a velmi často hluboké spojení s matkou zemí, základními lidskými hodnotami a ženskou podstatou. Je žena v pravém slova smyslu, nepotřebuje uplatňovat žádné mužské kvality, jako je soupeřivost nebo bojovnost. Každým detailem vyjadřuje ženskou energii a propojení s přírodou, hodnoty, které přetrvaly tisíciletí. Proto u ní málokdy najdete rovné, studené, bezpatkové písmo. Patky jsou jemné a často zkosené, nebo zvlněné.

Nikdy si nevybírá tučná písma, jsou jí nepříjemná, symbolizují po ni nátlak, kterému se vyhýbá. Ona sama také nekřičí a neschvaluje násilí. Stejně tak jako mluví spíše pomalu a rozvážně, vybírá si fonty klidné a neagresivní.

Nebojí se emocí

Každá čarodějka je trošku jiná. Viděla jsem bylinkářky, koučky, fyzioterapeutky. Přesto mají něco společného. Potřebu být užitečné, v úzkém kontaktu s lidmi, kterým pomáhají. I proto u nich mají velkou šanci ručně psané fonty. Ty v sobě totiž nesou emoce. A emoce jsou pro čarodějky zásadní.

Ručně psané fonty zosobňují vřelost, city a ukazují co je uvnitř člověka. Někteří lidé se toho bojí, čarodějky ne. Naopak, mají potřebu komunikovat otevřeně, sdílet své pocity.

Vybírají písmo ženské, s křivkami, ale ne nutně kudrlinkové, romantické písmo. Nedává najevo okázalost, romantiku, ani ženskost princezny. Písmo nemá nic přidaného k čisté ženské esenci. Je tam jemnost, citlivost, ale i velká síla. Jemné linky ano, vlnovky a oblé tvary ano. Ale ne kudrlinky.

Ale s grácií nosí i patkové kapitálky, které jsou výrazné, uzemněné a s krásnými liniemi. Nebojí se vyčnívat, neřeší to. Celý život je jiná než ostatní.

Čemu se vyhnout

Kromě nátlakových silných fontů se vyhýbá i dalším, které mají příliš mužské energie, rychlosti a nerozvážnosti. Rychlé a „odbyté“ tahy, písmo působící jako skica. Potřebuje mít na vše svůj čas, jít si svým tempem a ne odbývat.

Velké, výrazné nadpisové písmo nepoužívá. Nechce lacině upoutávat pozornost, když něco sděluje, jde to z její podstaty a to se s křičícími nadpisy neslučuje.

Být svá

Většina z nich potřebuje nutně písmo, které ji vyjadřuje, rezonuje s její podstatou. Vždy je v něčem zvláštní. Malým detailem, zajímavými patkami, nebo tečkou, která vypadá jako čtverec. Ale v tom je to kouzlo. V malých detailech, ne v nápadném písmu. Písmo, které je své, má duši. Čarodějku také často přehlédnete, nenosí černou kočku na rameni a bradavici na nose.

Naopak, často není jednoduché předvídat její reakce a chování. Tahy písma jsou různě silné, jednou se kloní k romantickému psacímu a podruhé potřebuje uzemnění patkového fontu.

Nebojí se netradičních tvarů a asociací, klidně si vybere font jak ze středověkého rukopisu.

Trendy a marketing?

Nesleduje trendy a nepřizpůsobuje svůj výběr marketingovým výzkumům a doporučením specialistů. Nepotřebuje písmo, které zapadá do trendů a průměru. Ona ví nejlépe, jaké jí popíše a naladí čtenáře na kouzla J. Jenom poslouchat.

Co v každém případě potřebuje, je otevřenost, přátelství a ženskou energii.

Našly jste se ve výběru avantgardní čarodějky? Je to těžké, právě proto, že potřebujete písmo, které rezonuje s vaší podstatou. A každá čarodějka je jiná.

Andrea Grigerová
CO DĚLÁM? Ukazuji lidem, že fonty je ovlivňují každý den. Díky této neverbální řeči zvládnou předat nejenom informace, ale i pocity a emoce. Jsou sami sebou a přitahují zákazníky, kteří je právě takové ocení.
Komentáře
 1. Lucie napsal:

  Jééé, tak to jsem asi já, Berylium mne uchvátilo a uvažuji, jak ho dostat na web (škoda, že nemá český ekvivalent, ale třeba aspoň do loga…)

 2. Petra napsal:

  Dobrý večer-dobrou noc…
  Prosím mohu Vám zítra zavolat?
  Potřebuji poradit s fintem pro můj web.
  Ttochu mystika, trochu démonické, trochu unikátní a odlišné…
  Děkuji Petra Hánová

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.