KONZULTACE
„CHCI ZNÁT SVŮJ FONT“

Když hledáte font, který bude podporovat stejné hodnoty, jako vaše značka nebo podnikání. 

KDYŽ POTŘEBUJETE VYBRAT TEN SPRÁVNÝ FONT

Pro web, e-knihu, logo, grafiku

 • Chcete, aby font podporovat stejné hodnoty, jako vaše značka nebo podnikání
 • Chcete, aby oslovil konkrétní cílovou skupinu
 • Záleží vám na celkové harmonii sdělení (vizuální i obsahové formy)

O ČEM JE KONZULTACE?

Jasně, že o písmenkách. 🙂 Výsledkem jsou 2-3 varianty písma, každá zahrnuje font pro nadpisy, podnadpisy a text. Budou spolu ladit, doplňovat se a hlavně, budou ladit s vámi. Nebudeme vybírat písmo, které bude hezké a všichni kamarádi vám ho pochválí. Ani písmo, které je v tomto roce IN, moderní a "funguje". Ale můžu vám slíbit, že vybereme písmo, které bude s rezonovat s vámi a s hodnotami, které jsou pro vás zásadní. Pokud si vyberete pokročilejší variantu konzultace, dostanete i servis při nasazování písma, sladíme barvy s fonty, a vizuální prezentaci nejen na sociálních sítích. 

A možná budete překvapení, že písmo nebude to jediné, co si z konzultace odnesete. Fonty vám během konzultace odzrcadlí celé vaše podnikání, hodnoty, klienty, sílu i slabá místa. Vytáhnou na povrch to podstatné a vy zjistíte, že výběr fontu je vlastně jenom třešinka na dortu. Jasně si uvědomíte, v čem je vaše síla a jedinečnost a fonty vám ji jenom pomohou promítnout navenek. 

A navíc budete přesně vědět, proč jste si písmo vybrali a co o vás vypovídá. Ušetří vám to hodiny tápání při výběru fontů a nejistotě, jestli jste vybrali ten pravý. Nebudete se muset ptát nikoho dalšího "líbí se ti to?", protože si budete jisti. Fonty budou vaší druhou kůží. 

Díky konzultaci s Andreou Grigerovou jsem si uvědomil, že s fonty je to jako s oblečením. Můžu je vybírat jako konfekční hadry – náhodně a s vědomím, že mi nikdy nesednou jako ulité. Svá slova můžu nasoukat třeba do upnutých šatů, které možná vypadají naoko dobře, ale já se v nich budu cítit nesvůj. Anebo si můžu nechat ušít fontový oblek na míru. Takový, který se bude dobře nosit, zdůrazní mé přednosti a padne do oka jen tomu typu lidí, se kterými chci spolupracovat. A právě takové fonty teď díky Andreji zdobí můj web. Z konzultace jsem si ale odnesl mnohem víc než „jen” nové fonty. Andrea mě svými otázkami, radami a postřehy přiměla zvolat AHA tolikrát, že kdybych zrovna stál v trafice, vykoupil bych celou zásobu stejnojmenného bulvárního plátku.
Roman Věžníkhttps://veznik.cz

BALÍČKY KONZULTACE VÝBĚR FONTŮ

Po 5 letech konzultací vím, že každý potřebujete něco jiného. Proto jsem pro vás připravila balíčky, které jdou od jednorázového výběru písma až po dlouhodobější spolupráci na vizuální identitě. Těším se, že se u některého z nich potkáme. 

Z DŮVODU NEMOCI SE NA KONZULTACE AKTUÁLNĚ NELZE OBJEDNAT

PROFI
FONT

Potřebujete mít jasně definované fonty pro nadpisy, podnadpisy i text, které budou ladit s vámi i obsahem. Dotáhneme vše do posledního detailu, aby text vypadal profesionálně.

 • Skype konzultace 1,5 hod.
 • Písemné shrnutí konzultace.
 • Výběr 1-3 variant kombinace fontů.
 • Vyhodnocení sladění barev a fontů. (Nejedná se o vytvoření nové palety.)
 • 15 minut navazující konzultace pro doladění.

5 500 Kč

VIP FONT
A BARVY

Potřebujete mít jasně definované fonty a sladěné barvy? Nechcete se nechat omezovat českou diakritikou?
Zapracujeme i na struktuře a čitelnosti textů, začleníme osobní prvky, jako jsou ikony a podpis. 

 • Vše, co obsahuje varianta PROFI.
 • Vizual book - obsahuje výběr fontů, hierarchii nadpisů, paletu barev.
 • Paleta barev.
 • Ikony na web i sociální sítě na míru.
 • Zpracování digitálního podpisu v křivkách a na průhledném pozadí.
 • 60 minut navazující konzultace pro doladění.

15 500 Kč

VIZUÁLNÍ IDENTITA

Potřebujete sladit celou vizuální identitu značky v textu, včetně barev, šablon pro sociálních sítě, online i offline prezentace.
Fonty, barvy, ikony. Vše profesionálně graficky zpracované. 

 • Vše co obsahuje varianta PROFI.
 • BrandBook, který obsahuje kompletní vizuální identitu pro tvorbu webu.
 • Zpracování palety barev.
 • Zpracování digitálního podpisu.
 • Vypracování šablon pro prezentace, webináře a všechny používané sociální sítě.
 • Covery pro sociální sítě.
 • Grafika pro Youtube kanál.
 • Počeštění fontů, které nemají českou diakritiku.
 • Vytvoření ikon na míru.

45 500 Kč

S Andreou jsem konzultovala výběr fontů pro svůj web, absolvovala jsem u ní školení o výběru fontů a spolupracovaly jsme i při dalších příležitostech. Velmi oceňuji její laskavý, ale přímý způsob kladení otázek, které člověka dovedou k jádru věci a přimějí přemýšlet v nových souvislostech. Konzultace byla nabitá informacemi a moc mě bavila, podobně jako kurz. Psychologie fontů je určitě věc, kterou se při tvorbě osobního brandingu, webu a tiskovin vyplatí vzít v úvahu.
Magdalena ČevelováMarketingová čarodejnice

PODROBNÝ POPIS BALÍČKŮ

 • 1
  Skype konzultace v délce 1,5 hodiny
  Spojíme se přes Skype. Nemusíte si nic připravovat ani chystat, povedu vás. Zjistím, co mají fonty předávat a které nejlépe vystihují vaši osobnost/značku/podnikání, jaká je cílová skupina, prostě z vás všechno vytáhnu, i to, co nevíte. Pak se ponoříme do sady fontů, díky které se dozvíme i to, co jste nedokázali pojmenovat vědomě.
 • 2
  Písemné shrnutí konzultace
  Po konzultaci vypracuji zprávu, ve které budete mít shrnuté nejdůležitější body konzultace, informace, ze kterých můžete vycházet při definování celé byznys strategie i dalších částí vizuální identity (barvy, fotky,...)
 • 3
  Výběr fontů
  1-3 varianty kombinace fontů. Každá varianta zahrnuje 3 úrovně textů - nadpisy, podnadpisy a text v odstavcích, aby byly perfektně sladěné a nemuseli jste řešit kombinace fontů.
 • 4
  Navazující konzultace pro doladění
  Vyřešíme dilema, pokud si nejste jisti, kterou variantu vybrat. Po nasazení fontů na web / do textu doladíme velmi důležité detaily, jako je velikost písma, řádkování, hierarchie nadpisů, barva písma, zvýrazňování v textu, atd.
 • 5
  Sladění barev a fontů
  Barvy a fonty by měly odrážet stejné hodnoty. Podíváme se, jestli tomu tak ve Vašem případě je.
Andreu sleduji už delší dobu, hltám její články i workshopy, domů jsem si pořídila Fontohrátky, které si užívám s dětmi i přáteli. To mě přivedlo na myšlenku, že i můj web by si zasloužil písmo, které by mi pomohlo navázat lépe kontakt s mými klientkami ještě před tím než se setkáme. Andrea byla úplně neuvěřitelná! Nejenže jsme na konzultaci vybrali fonty, které se mnou ladí, ale navíc mně svými otázkami donutila se zamyslet nad mojí cílovkou, hodnotami a hlavním přínosem pro moje klientky. Ještě mi chvíli bude trvat, než provedu změnu na webu, ale už teď můžu říct, že spolupráce pro mne byla velmi obohacující.
Lucie Václavkováhttps://lucie.vaclavkova.com/
Zrovna nedávno jsem došla k názoru, že jako si já sama s věkem zasloužím designové oblečení, zaslouží si můj web facelift v podobě padnoucího fontu. A s Andreou jsme ho vybíraly. Úžasná, zábavná konzultace, hluboký psychologický vhled, profesionalitu a znalosti ani nezmiňuji, to jsem očekávala, ale to ostatní, včetně následné psychické podpory a zákaznické péče, mi vyrazilo dech. Zejména proto, jakou smršť názorů tato zdánlivě nenápadná změna mezi čtenáři mého blogu vyvolala, a jak to zpětně rozkopalo mě samotnou ... prostě, změna fontu, který reflektuje vaše vnitřní nastavení, nezůstane nepovšimnuta, a rozhodně podpoří běžící osobní transformaci 😀 Za mě top, doporučuju!
Klára Konicarová
Řeknete si, vždyť jde jen o font, obsah je důležitější než design... Souhlasím. Ale současně cítím, že má obsah ladit s formou, že forma nemá sdělení překážet, nemá ho znehodnocovat a má usnadnit, aby sdělení doputovalo k těm, kterým je určeno. A když pracujete na svém vlastním webu a pořád vám to neladí, hodiny zkoušíte různé fonty, co se vám líbí, ale naslepo, úplně zbytečně propalujete svůj drahocenný čas. Když si dáte rande s Andreou, vyřešíte to rychleji, efektivněji a s ohledem na vaši časovou investici taky levněji. Mám po první konzultaci s Andreou a jsem nadšená!!! Ví, zná a jakmile si vás oťuká, střílí do černého. Možná nakonec půjde jen o malé úpravy, ale už teď je jasné, že mým sdělením prospějí ohromně.
Simona Dosedělová

REZERVACE KONZULTACE

Chcete se objednat na konzultaci?
Napište mi e-mail na andrea@grigerova.cz, pošlu Vám volné termíny a domluvíme se. Těším se na vás. 

 

KONZULTACE VÁM NEPŘINESE JENOM FONT

 • Celá konzultace vám přinese spoustu objevných informací: 
 • Naučíte se znát různé rodiny fontů a budete vědět, kdy se hodí je použít.
 • Zorientujete se v tom, jak jednotlivé fonty působí na podvědomí čtenářů.
 • Díky mým jasně zacíleným otázkám si ujasníte téma a cílovou skupinu vašeho podnikání.

To vše využijete dál ve své práci. 

Oslovit Andreu ke konzultaci fontů byl jeden z nejlepších nápadů, které jsem pro svůj byznys mohla realizovat. Přesně mířené a zajímavé otázky vám pomohou nahlédnout na značku z jiné perspektivy. Zároveň vás dovedou k tomu, že vaše slova budou vypadat přesně jak potřebujete (třeba že to v tento moment ani netušíte, stejně jak jsem to netušila já :)). V průběhu setkání jsem zažila několik zajímavých aha momentů u kterých by mě ani nenapadlo, že mohou souviset s fonty. Konzultace s Andreou může dodat vaší prezentaci úplně jiný rozměr a nemohu jinak než ji vřele doporučit.
Petra Rybková Kurákovácopywriterka, www.ostratuzka.cz

REFERENCE A UKÁZKY "PŘED A PO"

NINA ENGLISH

Zadání: "Vybrat fonty, které odpovídají stylu mé práce, předávají hodnoty, které jsou pro mne důležité a přitáhnou lidi, které chci na svých kurzech mít." 

PŘED

PO

Při startu nového webu v roce 2018 jsem si bohužel nevybrala dobře a celý rok jsem cíitila, že to není ono. Že fonty neodpovídají mým službám a nepředávají ty informace, které by předávat měly. A tak jsme s Andreou podbrobně probraly jak mě, tak mou typickou klientku, a pak už Andrea kouzlila. Za pár dní mi do mailu přistály dva překrásné fonty, které jsou elegantní a hravé zároveň a já jsem nadmíru spokojená. Mám pocit, že mnohem lépe odrážejí to, co se snažím našimi kurzy zážitkové angličtiny přispět světu. Andreo, díky za profi přístup a doporučuju tě všemi deseti všem tvůrcům webů a grafickým designérům!
Nina Hanákováwww.ninaenglish.cz

MIRKA SMÍŠKOVÁ

Zadání: Vnést na web víc akce, dynamiky a přitáhnout klienty, kteří chtějí na sobě zapracovat a maximálně se posunout. 
Původní patkový font, který poskytoval důvěru a zázemí, přestal plnit svou funkci.

PŘED

PO

Když jsem před dvěma lety oslovila Andreu Grigerovou, aby mi pomohla vybrat font pro moje nové stránky, stále jsem na začátku svého podnikání. Jako lektorka cizích jazyků jsem věděla, co mohu svým studentům, a především studentkám, nabídnout. Font, který jsme tehdy s Andreou vybraly, vyjadřoval moji lásku k cizím jazykům a ke knihám a zároveň vřelost, klidnou důvěru, zázemí a péči ve vztahu k mým studentkám. Po dvou letech, kdy se moje podnikání stabilizovalo a ukotvilo, přišel čas na změnu. Tou největší prošly moje nové webové stránky. Postupně, jak se rýsovala jejich nová podoba, uvědomila jsem si, že původní font se stránkami vůbec neladí. Nemohl. I já jsem se ve svém profesním životě velmi posunula a proto jsem hledala i nový font, který by mým stránkám dodal větší dynamiku, přitom působil sofistikovaně a elegantně. Andree se podařilo s velkým citem a smyslem pro detail vybrat právě takový font, který toto v sobě má a navíc krásně ladí s obsahem. Podtrhuje to, že jako jazyková koučka vnímám druhé na druhém konci a že do vzájemné komunikace vnáším dynamiku a hlídám, aby přinesla ovoce, měla cíl. Moje nové stránky nyní působí velmi autenticky a profesionálně.
Mirka Smíškováwww.smiskova.cz