Fontohrátky – DŮVĚRA

Málo emocí je tak křehkých a přitom tak silných. Na důvěře je postavené vše pro člověka důležité. Jak jste na tom vy? Věříte jen sami sobě, připadáte si často jako naivky anebo jste nevěřící Tomáš?

Zkuste řeč fontů, třeba vám prozradí, co pro vás důvěra znamená. 

*****

Pohodlně se posaďte a podívejte se na obrázek. Na obrázek klikněte, zvětší se vám a jedině tak ucítíte atmosféru každého fontu. Jeden font vám určitě bude sympatičtější než ostatní. Možná se nebudete umět rozhodnout mezi dvěma fonty, i to je v pořádku. Svět není černobílý ;-). Pod obrázkem najdete potom řešení co vám fonty o důvěře (a o vás) vypráví.

Vybrali jste si?  Přečtěte si ke každému fontu řešení:

Na každý obrázek můžete zase kliknout myší a tak si ho zvětšit.

1 – Hluboká důvěra sám v sebe. Věříte ve své tělo, svou mysl a sebe sama. Věříte si natolik, že vás názory druhých nemohou rozhodit. Znáte své schopnosti a možnosti a důvěřujete svému instinktu. To vše vám umožní věřit lidem kolem vás. Bez závislosti, že potřebujete jejich uznání a bez slepé naivity. Dáváte jim prostor naplnit vaši důvěru, ale když vás zklamou, jdete dál, nezničí vás to. Stojíte totiž pevně nohama na zemi a ve své vlastní síle.

*****

2 – Dětská  naivní důvěra. Máte chuť někdy plakat do polštáře? Připadáte si jak z jiného vesmíru? Možná máte pocit, že jste někdy přespříliš naivní a důvěřiví. Máte velká očekávání, otevíráte se lidem kolem vás a někdy to prostě nedopadne. Neznamená to, že jste slabí. Jste jen zranitelní ve vaší potřebě věřit ostatním stejně nebo více než sami sobě. Potřebujete ujištění, potřebujete komunikovat. A věříte, že lidé kolem vás jsou dobří.

*****

3 – Nevěřící Tomáš. Samotné slovo důvěra vás naplňuje nedůvěrou. Jak byste mohli někomu věřit, natož důvěřovat? Nemůžete se svěřit, dát svá tajemství a pochybnosti všanc druhým. Potřebujete pevná, jasná pravidla, řád a pouze v rámci nich jste ochotni připustit, že můžete zkusit důvěřovat. A někomu vylít své srdce? Nezapomenete zdůraznit, že je to jen mezi vámi, a necháte ho přísahat na smrt domácího mazlíčka, že nic nevyzradí.

*****

4 – V nikoho a nic. Hrajete si se slovem důvěra, ale kloužete po povrchu. Zkoumáte ho shora, zdola, rádi ho používáte, ale co pro vás znamená? Dokážete naplnit jeho podstatu a svěřit se plně do rukou druhého? Nebo máte pocit, že důvěra se už nenosí a v kurzu je zpochybňování čehokoli a hledání vlastních cest? Možná je v tom jen váš strach připustit, že chcete věřit, chcete někdy ty starosvětské hodnoty gentlemanů, i když jsou nemoderní. Sundat masku „pohody“ a „jsem in“ a na nic si nehrát. Důvěra je zavazující, ale zároveň vás vytrhne z osamělosti.

*****

 5 –  Věc cti. Důvěra? Ale to je samozřejmé. Na vaše slovo se může spolehnout každý. Ne proto, abyste druhé nezklamali, ale hlavně abyste nezklamali sami sebe. Jste zásadoví a dané slovo nikdy neporušíte. Máte své ideály a nenecháte se od nich odradit žádnou zradou, zesměšňováním nebo odstrkováním.  O důvěře nemusíte mluvit, dávat ji na odiv nebo někoho o ní ujišťovat. Potřebujete ji mít uvnitř sebe, aby byl svět v pořádku.

*****

Jestli se vám Fontohrátky líbí, můžete si je koupit TADY:  

Andrea Grigerová
CO DĚLÁM? Ukazuji lidem, že fonty je ovlivňují každý den. Díky této neverbální řeči zvládnou předat nejenom informace, ale i pocity a emoce. Jsou sami sebou a přitahují zákazníky, kteří je právě takové ocení.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.