Ani Sibyla ani Pythie, ale Fontohrátky na rok 2018

Touha vědět, co mě čeká, provází člověka od nepaměti. Není kultury ani civilizace, která by na to neměla své praktiky. V Babylónii předpovídali z ovčích jater, Josef v Egyptě vykládal sny, Řekové měli své Sibyly, v Římě věštili auguři z letu ptáků. A jestli se tomu smějete, povězte, kdo z vás nelil o vánocích olovo, nechytal (nebo neházel) svatební kytici nebo nečetl horoskop.

Fontohrátky neaspirují na to, aby byly podobnou technikou, která vám vyvěští, co vás čeká a nemine. Umožní vám ale nahlédnout do vašeho podvědomí, ve kterém je tolik šuplíčků se vzpomínkami, zkušenostmi i zážitky, že je to hotová Alexandrijská knihovna. Vaše soukromá. Tak soukromá, že jenom do mála přihrádek máte vy sami vědomě přístup. Váš vnitřní svět je daleko bohatší než to, co vám umožní vidět a kontrolovat rozum.

Způsobů, jakým se k němu dostat, je minimálně stejný počet, jako zmiňovaných způsobů věštby. Všechny ale mají něco společného. Odložte na chvíli rozum a věřte svým instinktům. Vědomě jste schopni využívat asi 10 % mozku. Zbylých 90 % využívá vaše tělo samozřejmě také, ale ne vědomě.

Naše podvědomí se projevuje skrytým, nicméně skutečným vlivem na věci, které děláme a na to, jak se chováme a cítíme.
Dr. Bradley Nelson, Emoční kód

Tím, že na sebe necháte působit při výběru fontů tvary, linky, tloušťku tahů i sílu prázdného místa (mezery, negativní prostor) a vypustíte rozum, pootevřete si do vaší soukromé knihovny dvířka. Pak už jen můžete sledovat, co tam zahlédnete. A nemusíte jen sledovat, můžete i vědomě tvořit. Použít opačný postup.

Když jsem vytvořila Fontohrátky na téma „důvěra“, psali jste mi, že když vás čeká těžká situace, tak si vyberete si kartičku s tím správným fontem (tou správnou důvěrou pro tuto chvíli) a naladíte se na ní. Možná právě tato zpětná vazba mě inspirovala k tomu, vytvořit pro vás Fontohrátky, které vám mohou stejným způsobem změnit následující rok.


Na výběr máte tentokrát z osmi variant.

 • Můžete si vybrat písmo, které vás nejvíc zaujme. Nemusí se vám nejvíce líbit, ale prostě vás něčím osloví. Přitáhne si vás tak rok, na který jste naladění, a který očekáváte. Vaším výběrem si ověříte, jaké hodnoty jsou ve vaší mysli důležité nyní.
 • Druhá varianta je, že se můžete naopak sami vědomě naladit na takové hodnoty, které v roce 2018 považujete za nejdůležitější, na to, čeho chcete dosáhnout. Vyberte si podle řešení font, který popisuje ten pravý rok pro vás. A klidně právě tento font používejte třeba při psaní vašich článků. Nevěřili byste, jak různé fonty pro nadpisy mohou ovlivnit slovní zásobu, výrazy i obraty v textu.

To co vyzařujeme, to přitahujeme.

Pohodlně se posaďte a podívejte se na obrázek. Na obrázek klikněte, zvětší se vám a jedině tak ucítíte atmosféru každého fontu. Jeden font vám určitě bude sympatičtější než ostatní. Možná se nebudete umět rozhodnout mezi dvěma fonty, i to je v pořádku. Svět není černobílý ;-). Pod obrázkem najdete potom řešení co vám fonty (a vaše podvědomí) prozradí.

Vybrali jste si?  Přečtěte si ke každému fontu řešení a pojďte vědomě tvořit svůj rok 2018:

Na každý obrázek můžete zase kliknout myší a tak si ho zvětšit.

1 – Přiznává bez mučení, že je pro něj důležitý úspěch. Chce být vidět, lišit se od ostatních. Chce zářit a odvádět perfektní práci. Prostě hlavně nebýt průměrný, neviditelný.

Tento rok vám pomůže vystoupit z šedého davu a získat respekt.

*****

2 – Tvůrčí, nekonformní, originální. Dokáže pracovat s kontrasty, které by nikoho nenapadly. Umělec nebo snílek a přitom rebel s nohama na zemi.

Tento rok vám přinese schopnost zůstat svůj a nenechat se napasovat do škatulek.

*****

 3 – Uvědomuje si, že úspěch nepřijde přes noc, ale po letech soustavné práce. Staví na důvěře a dobře odvedené práci. Nebude se drát dopředu před konkurenci, lidé si ho sami najdou na doporučení.

Tento rok vám potvrdí, že poctivá práce nese své ovoce.

*****

4 – Seriózní typ, ale netáhne ho to k tradici. Řídí se svým vlastním rozumem a neváhá jít do rizik či zkoušet nové věci. Ale vždy maximálně profi, jeho práce má pevné a nezpochybnitelné základy.

Tento rok vám přinese jasný rozum, odstup a nohy na zemi.

*****

5 – Jasné plány, odhodlání a chuť jít do toho. Dokážete si věci naplánovat a nepůjdete do nich slepě po hlavě. Emoce stranou, tady vítězí rozum a jasná hlava.

Tento rok vám přinese schopnost zrealizovat krok za krokem vaše plány.

*****

6 – Úspěch se u něj měří zážitky, šťastnými chvilkami a okamžiky, které vženou slzy do očí. Je pro něj důležitá zpětnou vazbu od lidí, minimálně stejně jako finanční zisk.

Tento rok vám přinese důvěru, že je bezpečné dávat i s radostí přijímat.

*****

 7 – Snílek a vizionář, nechce se nechat stáhnout dolů na zem. V jeho světě je tolik nápadů a myšlenek, že se někdy těžko potkávají s nudnou realitou.

Tento rok osvobodí vaši mysl. Dá vaší fantazii křídla a uletí tradicím, realitě i názorům druhých.

*****

8 – Ví, že není na světě sám a jeho práce je silně spojená s vírou, že má smysl. Má hlubokou víru člověka, v něco, co přesahuje jeho život i dobu. Co bylo, je a bude.

Tento rok vám dovolí vidět vaši práci v mnohem širších souvislostech a pochopíte, čím může nejvíce obohatit vás i ostatní.

*****

Kartičky si můžete vytisknout na pevný papír, tak jako jsem to udělala pro mé osobní klienty z konzultací. Mohou vám tak sloužit celý rok. 🙂 Pokud článek čtete v den vydání, můžete si o originály kartiček zasoutěžit na facebookové stránce Psychologie fontů.

Podělte se v komentářích, jaký rok vás čeká a jaký byste si pro sebe představovali. Přeji vám krásný nový rok 2018!

Andrea Grigerová
CO DĚLÁM? Ukazuji lidem, že fonty je ovlivňují každý den. Díky této neverbální řeči zvládnou předat nejenom informace, ale i pocity a emoce. Jsou sami sebou a přitahují zákazníky, kteří je právě takové ocení.
Komentáře
 1. Zdeněk Sečka napsal:

  K vánocům jsem napsal přání v sedmičce a k Novému roku v osmičce. A s ohledem na své stránky Filosofie Chaosu musím přiznat, že hodnocení 7 a 8 plně odpovídá mému vědomí. Děkuji

 2. Lenka napsal:

  Andrejko,

  moc děkuji za fyzické zaslání fonto-hrátek pro rok 2018. Moc mě váš dopis potěšil. Moje kartička na tento rok je „8“. A sedí!
  Moc se těším, co vše mi tento rok přinese.

  Ať se Vám daří, s pozdravem,
  Lenka

 3. Iva napsal:

  Díky za krásné novoroční fontohrátky. Font č. 8 je přesně pro mne, úplně mě okouzlil. Nejsem v tom moc zběhlá, ale ráda bych si ho stáhla a užívala, jak bych to mohla udělat?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.