UKÁZKA ZMĚNY FONTU 

WWW.REHANA.CZ

„Dostala jsem se do bodu, kdy jsem si uvědomovala, že i když se snažím sebevíc, vložit do textu myšlenku, emoci nebo nějakou informaci, kterou chci předat, často bojuji s tím, že mě brzdí jeho vizuální stránka. Dlouho jsem nemohla přijít na to, čím to je, že se mi nedaří text nebo vzhled nějaké stránky dotáhnout do fáze, kdy jsem skutečně spokojená s výsledkem. Až dnes, při konzultaci s Andreou, mi to došlo. Je to fontem. Tak moc na mě jeho sdělení působí, že mě to pak brzdí v další tvorbě. 

Moc děkuji za konzultaci. Pokaždé žasnu nad tím, kam mě to posune. Nejen ve výběru toho správného fontu pro mě a můj web, ale i v osobní rovině. Ujasnění si hodnot a toho, co skutečně chci a můžu předávat dál.“

REHANA JEŽKOVÁ
Ze života podnikatelky
www.rehana.cz

CO DOKÁŽE ZMĚNA FONTU?

Rehana přišla ve chvíli, kdy stála na životní křižovatce a věděla, že mění vše. Uvědomovala si, že vizuální stránka tuto proměnu může nejen podpořit, ale i nasměrovat správným směrem. Ne nadarmo se říká, že ženy mění účes nejčastěji po rozchodu. 🙂

Písmo, které měla na webu, byl ručně psaný Kaushan a neutrální, nevýrazný Open Sans. Kaushan je sám o sobě původně originální font, ale díky tomu, že je jediný brush font v mnoha webových šablonách, stalo se z něj profláknuté písmo, které působí amatérsky. A Opens Sans je neutrální font, bez výrazu, bez pohlaví. A to Rehana není. Výrazná vzhledem, výrazná svými podnikatelskými zkušenostmi, výrazná odhodláním předávat své zkušenosti dál podnikavým ženám.

A právě proto, že má Rehana má za klientky zejména ženy jsme sáhli po fontu, který v sobě nese ženskou energii. Má patky, které v sobě nesou uzemnění a realistický pohled po velkých zkušenostech s úspěchy (Rehana byla podnikatelka roku) i těžkými chvílemi (tento rok ukončila své podnikání AngelWings). A zároveň mu dodává jemný kontrast a zajímavé křivky eleganci a sofistikovanost.

Vede nás do království ženské spolupráce, která je velmi vzdálená ambicióznímu mužskému světu, ale zároveň je to font velmi pevný, odolný a dobře čitelný. A v nádherné kurzívě je prostor pro emoce, slzy i ženskou intuici. 

Rehana přišla s tím, že potřebuje font, který dá světu najevo její profesionalitu a zkušenosti, a odcházela s vědomím, že toho může předat v písmu daleko víc. Že kvůli síle se nemusí zbavovat ženskosti, kvůli rozumným radám nemusí potlačit intuici. A její písmo jí v tom podpoří. 

Podívejte se do galerie, jakou proměnou její web prošel díky změně fontů. Nakonec jsme si vystačily s jedním jediným písmem v různých řezech. 

Klikněte na obrázek, zvětší se.