[WORKSHOP] FONTY V MARKETINGU: kurz pro grafiky, markeťáky a webdesignery v Praze a v Brně > více info

UKÁZKA ZMĚNY FONTU 

WWW.JANAANDRESKOVA.CZ 

„Jako webdesignerka se setkávám s výběrem fontů velmi často. Vždy jsem k nim přistupovala obezřetně a s respektem, ale spíše tak, abych nevhodným fontem "nepokazila" celkový design webu. V grafice mám ráda čistotu a minimalismus, takže jsem v 90% případů skončila u jednoduchých bezpatkových fontů. Ty totiž nikoho neurazí, ale ani nenadchnou... Až díky Andree jsem objevila, jak velký rozdíl může udělat font "na míru" s designem a celkovou náladou webu. Mám velkou radost, že mi pomohla vybrat font pro můj nový web i logo. Už teď se těším na její připravované školení Psychologie fontů pro designery a rozhodně s ní budu ráda spolupracovat i na výběru fontů pro weby svých klientů.“

JANA ANDRÉSKOVÁ
webdesignerka
www.janaandreskova.cz

CO DOKÁŽE ZMĚNA NADPISOVÉHO FONTU?

Jana je praktická, dotahuje věci do konce a velký důraz klade na profesionalitu. To vše vede k jednoduchému, bezpatkovému fontu, zvlášť když vidíme její minimalistický, čistý styl práce. Ale neznamená to, že musíme zůstat u obyčejného Open Sans.
Chtěly jsme do fontu vložit vedle profesionality i její obrovskou přednost - kreativitu a lidský přístup. Jana maluje nádherné obrazy pro dospělé i děti a když s ní mluvíte, tak máte pocit, že jí fakt zajímáte.

Proto jsme strohost čistého bezpatkového písma vyměnili za jednoduché, bezpatkové písmo, které má originální detaily a velmi jemná zaoblení hran. Čisté, minimalistické a přitom neobyčejné. No mrkněte třeba na to malé "k". :-)

Klikněte na obrázek, zvětší se.

Klikněte na obrázek, zvětší se.

Klikněte na obrázek, zvětší se.

Na stránku s původním fontem se můžete podívat TADY.
Porovnat s novým fontem můžete TADY.