Když vybíráte písmo, mozek ho analyzuje. Všímá si tvarů, linek, mezer. Tak krásně se zabaví, že uvolní prostor dalšímu hráči, kterého obvykle utlačuje. Podvědomí. A taky emocím, které jsou v něm skryté. Mohou zpracovat výběr písma po svém a výsledek je vidět přesně v tom, že si řeknete:
„Jak je možné, že to sedí?“
Já vím, možná je to už ode mne otřepaná fráze, ale písmo i v digitální podobě může fungovat jako zrcadlo duše. Nezáleží na tom, že není psané vlastní rukou. Vybíráte si podvědomě takové, které vám v ten moment sedí a odráží vaše nastavení. A není v tom žádná magie ani ezoterika.
Karty Fontohrátky jsou navržené tak, aby propojovaly logiku a emoce. A to v životě všichni občas potřebujeme. Tento článek vznikl jako poděkování více než 600 lidem, kteří si je zakoupili. Dala jsem dohromady desítky odpovědí na dotazník, který mapoval, jak jak je nejlépe využít soukromí i v práci.
V tipech jsem zahrnula jak mé zkušenosti, tak zkušenosti o které se se mnou podělili lidé, kteří karty používají.
Cílem jakékoli práce s kartami je získat bezpečný prostor, ve kterém můžete jít hlouběji pod povrch. Podívat se do podvědomí, kde se skrývají často věci, které rozum nedokáže uchopit, ani pojmenovat. Karty Fontohrátky mají tu výhodu, že vám umožní začít přes rozum a logiku. Navíc mají luxusní sametový povrch, který je velmi příjemný na omak a vnáší do intimních chvil sdílení i prožitek dalším smyslem – hmatem.
Budu ráda, když vám tyto tipy pomohou je lépe a častěji využívat. Pokud máte vlastní metody a zážitky, sem s nimi. 🙂
Pokud karty nemáte, můžete si je pořídit tady.
*****
A jestli vás psychologie fontů zaujala, můžete se přihlásit k odběru článků a novinek, budu vám posílat další zajímavosti:
_______________________