ANDREA GRIGEROVÁ

Lektorka, zakladatelka a propagátorka PSYCHOLOGIE FONTŮ

MOJE CESTA K PSYCHOLOGII FONTŮ

Písmo vnímám velmi silně už od malička. V papírnictví jsem nejraději kupovala tužky, uhel, tuš, násadky na pera. Semestr na vysoké škole jsem se písmu věnovala i prakticky. Ale stále to byla jen taková má zábava, zájem, úchylka. Písmenka mě prostě přitahovaly. 

Až když jsem se věnovala nějaký čas tvorbě prezentací, pochopila jsem, jak moc může výběr písma (= fontu) ovlivnit podvědomí čtenáře. Kolik toho o autorovi i tématu vypoví a že i pouhý výběr fontu může způsobit úspěch, nebo prohru. Uvědomila jsem si, že síla fontu je v tom, že působí na emoce. A emoce mají větší váhu než rozum. Najednou jsem začala rozuměla jejich řeči nejen podvědomě, ale zcela vědomě. 

A od té doby jsem ušla velký kus cesty, hledala zmínky o psychologii fontů kde se dalo, testovala stovky lidí osobně a další stovky online v dotaznících. 

Na svém webu psychologiefontu.cz zprostředkovávám svět fontů ostatním lidem . Aby dokázali být autentičtí nejen obsahem, ale i formou svých textů a webů. Aby dokázali jenom výběrem písma zabrnkat na tu pravou strunu.

MOJE VIZE:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.