Praktický online workshop

FONTY V MARKETINGU

Objevte, jak silným nástrojem jsou fonty pro marketingovou komunikaci a pronikněte do jejich fascinujícího světa. Naučte se, jak s pomocí fontů vyvolat tu správnou emoci.

PRO KOHO SE WORKSHOP HODÍ?

 • Pro markeťáky a markeťačky,
  kteří komunikují s grafiky a chtějí mít jasno v tom, jak ve výběru fontů postupovat, aby měli argumenty pro grafiky i klienty.
 • Pro grafiky a webdesignéry
  kteří vybírají vybírají fonty intuitivně, ale chtěli by získat pevnou půdu pod nohama a argumenty pro svůj výběr.
 • Pro brand manažery a manažerky,
  kteří mají na starosti fonty coby součást vizuální identity.
"Velmi doporučuji všem, kdo pracují se značkou, připravují strategie nebo posuzují tištěné či on-line marketingové materiály."
MADLA ČEVELOVÁ - marketingová čarodejnicewww.cevelova.cz

NÁPLŇ WORKSHOPU

6 HODIN TEORIE I PRAKTICKÝCH CVIČENÍ. Skvělý mix AHA momentů, teorie a zážitků. Budete v kůži grafika, markeťáka i klienta. Nejenom, že pochopíte, v čem je síla fontů, ale naučíte se tuto sílu používat. Naučíte se fonty vědomě vybírat. Budete umět obléci texty klientovi na míru a vzbudit emoce, které přitáhnou nebo odradí klienty. 

HARMONOGRAM:

1. CO JE PSYCHOLOGIE FONTŮ?

Co to je a kde se vzala? Kde se s ní potkáváte, kde má význam a jakým způsobem nás ovlivňuje. A jak jí můžete využít?

2. JAK TO FUNGUJE?

Reagují na fonty všichni stejně? Jak můžu vědět, jaký font přitáhne zákazníky? Co se jim asi honí hlavou?

3. JAK VZBUDIT EMOCE?

Dokážu pracovat s barvami a archetypy, ale jak na to napasovat výběr fontu? Tak, aby vzbudil emoce, které chci?

4. JAK VYBÍRAT?

Existuje konkrétní návod, jak a podle čeho fonty vybírat?
Nějaká typologie, které bych se mohl chytit? Na workshopu získáte 8krokový návod, jak vybrat správný font pro konkrétní použití.

5. MARKETING

Další puzzle do skládačky vizuálního stylu. Osaháte si, jak změna fontu zcela zásadně změní vnímání značky.

Dostanete do ruky nástroj, jak fonty vybírat, porozumíte třídění fontů podle charakteru. A hlavně získáte jednoznačné argumenty, když bude váznout komunikace s klienty nebo grafiky.

"Ač jsou fonty už roky mým denním chlebem, nenechala jsem fontový workshop ujít. Byla to parádně interaktivní jízda a všechny nabyté informace jsme si hned vyzkoušeli na celé řadě zábavných her a cvičení. Za sebe můžu vřele doporučit!"
Naďa Moyzesová - grafik, ilustrátorhttps://navolnenoze.cz/prezentace/nada-moyzesova/

DÍKY WORKSHOPU ZÍSKÁTE:

 • 1
  Konkrétní argumenty pro komunikaci s klientem/grafikem/markeťákem.
  Budete umět přesně vyjádřit, co od fontu potřebujete a odůvodnit jeho použití. Vyhnete se nekonečným tahanicím typu "ten, který navrhujete, se mi nelíbí, ale nevím, jaký se mi líbí".
 • 2
  Další nástroj budování značky
  Psychologii barev už používáte, teď budete vědomě využívat i psychologii fontů. Víte, že právě font vyhrál Obamovi volby?
 • 3
  Cestu k emocím cílové skupiny
  Nebudete fonty vybírat intuitivně, ale vědomě a cíleně podle toho, jaké mají u cílové skupiny vyvolat emoce.
 • 4
  Sebejistotu
  Až budete příště vybírat fonty, hodnotit grafické návrhy nebo připravovat tištěné i online materiály.
"Dostal jsem něco, co jsem absolutně nečekal. Koncentrovaná nálož informací během 5 hodin. Největší radost mám z toho, že volbu písma teď umím odůvodnit sám sobě, natož ostatním. A taky jsem získal skvělý návod, jak v 8 krocích "zvolit" písmo."
Zdeněk Mocekmarketing, APEX Central Europe s.r.o

CO DALŠÍHO ZÍSKÁTE?

 • JEDINEČNÉ KNOW-HOW Psychologie fontů®
  6 let testuji, konzultuji, bádám a hledám souvislosti. O to vše se s vámi ráda podělím. A těším se na vaše poznání a úžas, jak moc vám schopnost rozumět řeči fontů změní práci. Posune ji na úplně jiný level. Ale pozor, je to jako s Jiříkem a hadem. Jak jednou porozumíte řeči fontů, budou na vás mluvit stále a všude.
 • MATERIÁLY KE ŠKOLENÍ
  Nebudete sedět s prázdnýma rukama, během školení si doslova a do písmene osaháte spoustu písmenek. Samozřejmostí je pdf s nejdůležitějšími informacemi, ať nemusíte vše zapisovat.
 • KARTY FONTOHRÁTKY
  Luxusní karty, které Vám pomohou vnímat energie jednotlivých fontů. Můžete je využít jako ukázku při diskuzi s klientem, jako zábavnou hru nebo jako inspiraci > více o kartách

MOMENTKY ZE ŠKOLENÍ V PRAZE

OHLASY ÚČASTNÍKŮ

Ač jsou fonty už roky mým denním chlebem, nenechala jsem si ujít fontový workshop Psychologie fontů v úterý v Brně. Byla to parádně interaktivní jízda, která svižně ubíhala při poutavém odhalování emocí fontů, které by měly při správně zvoleném typu písma v příjemcích reklamy nebo čtenářích textu vyvolávat. Zastavili jsme se u serifů, scriptů, sans serifů, tučných nebo tenkých písem, kurzívy či rovných liter nebo kontrastu tahů a všechny nabyté informace jsme si hned vyzkoušeli na celé řadě zábavných her a cvičení. Za sebe můžu vřele doporučit!
Naďa Moyzesovágrafička, ilustrátorka
Školenie mi definitívne zmenilo pohľad, ako sa dívam na fonty okolo seba. Som schopný rozlíšovať podprahové informácie, ktoré font v sebe nesie. Školenie jednoznačne odporúčam každému, kto sa zaujíma o efektívne využívanie fontov.
Marcel Krcahgrafik
Pro mě osobně byl velmi zajímavý, musím opravdu psychologii fontů přiznat opravdu velkou váhu. Po semináři ještě větší, než jsem před ním vůbec byla schopna. Seminář se mi líbil jasným záměrem, přehledným uspořádáním i atmosférou. Semináře si vybírám pečlivě. U Vašeho semináře nelituji, splnil víc, než jsem očekávala. Takže teď již jen hurá do praxe.
Adéla Trávníčkovájednatelka společnosti PAREXPO
Školení, které způsobí radikální změnu vašeho pohledu na fonty. Skvělá lektorka, která vás provede světem fontů a jejich vlivu na naše vnímání. Pochopíte, že fonty nejsou líbí/nelíbí, ale mají na zákazníky mnohem větší vliv.
Jana Andréskováwebdesignérka, www.janaandreskova.cz
Největším přínosem pro mě bylo ujasnění si asociací k fontům. Při výběru nějaké asociace mám, ale nejsem si jistá, jestli si je vykládám správně a stejně tak je bude cítit i cílová skupina. Workshop a konkrétní příklady mi pomohly utřídit si myšlenky a vytvořit základní rámec pro třídění fontů podle cílovky a obsahu sdělení.
Nicole Budovágrafik, www.brytro.cz
Na workshopu mě nejvíc nadchlo zjištění, že se fonty dají vybírat i naprosto systematicky. Do včerejška jsem na to šla vyloženě intuitivně, což je super, ale funguje to dobře jen na vlastní projekty. U cizích webů to tak nedokážu. Myslela jsem si, že je potřeba tohle prostě nějak vycítit, "nasát někde ze vzduchu", což prostě neumím, a netušila jsem, jak by se to dalo naučit. Jenže ono to tak není! Nebo minimálně to tak být nemusí. Fonty se dají vybírat vědomě, bez pomoci Vesmíru a dalších zaříkávadel (to se nechci rouhat). A nejen, že jsem k tomuhle zjištění dospěla, rovnou jsem se to i naučila! Teda bude to chtít ještě praxi, trénink, cvik... ale teď už vím jak na to! Popravdě je tohle poznání i dost velká úleva.
Petra Vymětalovátechnická podpora pro počítačové blondýny, www.petravymetalova.cz
Kurz Fonty jako nástroj v marketingu mě jednak bavil, jednak jsem si z něj odnesla spoustu užitečných informací. Přesvědčila jsem se, že správný výběr fontu může mít na vnímání cílové skupiny stejný, nebo dokonce větší vliv než správný výběr barvy. Na kurzu jsem získala praktické tipy, jak vybírat fonty na webové stránky nebo do tištěných materiálů, i jak je mezi sebou kombinovat. Naučila jsem se názvosloví a konkrétní argumenty, jak výběr konkrétního fontu odůvodnit. Velmi doporučuji všem, kdo pracují se značkou, připravují strategie nebo posuzují tištěné či on-line marketingové materiály.
Madla Čevelovámarketingová čarodejnice, www.cevelova.cz
Dostal jsem něco, co jsem absolutně nečekal. Koncentrovaná nálož informací během 5 hodin. Největší radost mám z toho, že volbu písma teď umím odůvodnit sám sobě, natož ostatním. A taky jsem získal skvělý návod, jak v 8 krocích "zvolit" písmo.
Zdeněk Mocekmarketing, APEX Central Europe s.r.o
Z hlediska grafičky mi školení pomohlo lépe chápat chutě a preference jiných lidí, protože chceme často věci dělat spíše podle svého vkusu. Font jsem začala vnímat jako okno do duše klienta, a za to moc děkuji.
Michaela ImramovskáInfinit, grafička
Celé školení bylo pro mě plné AHA momentů, které jistojistě uplatním ve své práci. Krásně to plynulo, přestávky byly tam, kde měly být. Vlastní aktivita byla taky super a nijak přehnaná. V poměru cena/výkon výkon cenu vysoce předčil. 🙂 Celkově máte ode mě 10 hvězdiček z 5 :)))). Hodnotím jako účastník, i jako člověk, který se ve vzdělávání pohyboval 10 let. Hned jsem doma všechno ukazovala manželovi. A samozřejmě po cestě domů hodnotila a analyzovala billboardy, plakáty a vývěsní štíty. Vaše školení pro mě bylo balzámem na duši. A rozhodně bylo přínosné po všech stránkách - profesně i osobně. Minimálně jsem zamyslela nad tím, jak fonty ovlivňují mě a co všechno, jako copywriter, můžu říct nejen textem, ale i fontem. Dala jste mi, jako člověku, co neumí kreslit, možnost tvořit "obrazy". Za to jsem moc vděčná. Jestli bude nějaký kurz pro pokročilé, napište si mě do pořadníku. 🙂
Magdalena Lukášovácopywriterka
Pro mě osobně byl velmi zajímavý, musím opravdu psychologii fontů přiznat opravdu velkou váhu. Po semináři ještě větší, než jsem před ním vůbec byla schopna. Seminář se mi líbil jasným záměrem, přehledným uspořádáním i atmosférou. Semináře si vybírám pečlivě. U Vašeho semináře nelituji, splnil víc, než jsem očekávala. Takže teď již jen hurá do praxe.
Adéla Trávníčkovájednatelka společnosti PAREXPO, s.r.o.
Pozor, školení je deformační: od prvního momentu; chodím teď po městě, sleduju plakáty a vývěsní štíty a hodnotím, jestli je forma, obsah a kontext v souladu :)))
Radka Loukotovátiskové středisko Magistrátu města Brna

KDO VÁS BUDE ŠKOLIT?

Mgr. Andrea Grigerová

CO DĚLÁM? Ukazuji lidem, že fonty je ovlivňují každý den. Už 4 roky konzultuji výběr fontů s klienty a mapuji  možnosti a využití tohoto úžasného nástroje neverbální komunikace. 

4 roky zkušeností, více než 300 klientů. To vše zpracované do školení, které vás naučí vybírat fonty podle jasných kritérií a ne podle nálady nebo intuice. 

NEJBLIŽŠÍ TERMÍNY ŠKOLENÍ

Máte zájem o nové termíny školení? Napište mi na andrea@grigerova.cz, pošlu Vám je hned, jak budou vypsané. 

 

MÁTE OTÁZKY?

Co si mám vzít s sebou?

Propisku, poznámkový blok. Naopak doma nechte přesvědčení, že když x let pracujete s fonty, tak o nich víte všechno. 🙂

Komu je školení určeno?

Pro markeťáky, kteří chtějí vedět, jak zadávat práci grafikům. Pro grafiky, kteří chtějí tvořit pro konkrétní cílové skupiny bez subjektivního "takhle se mi to líbí". Pro profesionály, kteří chtějí argumenty pro komunikaci se zákazníky.

Kdy zaplatit fakturu?

Nejlépe hned. Místo Vám rezervuji až po zaplacení.

Co když nebudu moci přijít?

Můžete si sehnat náhradníka (je potřeba mne předem upozornit) anebo si vyberete některý z následujících termínů. Napište mi na andrea@grigerova.cz a domluvíme se.

Nejsem ani grafik ani markeťák, podnikám a chci vědět, jaké fonty používat. Můžu přijít?

Určitě můžete, ale zvažte, jestli pro vás není efektivnější konzultace Výběr fontu, kterou nabízím právě pro freelancery a podnikatele, kteří potřebují zjistit vhodný font pro jejich podnikání.

MÁTE JINOU OTÁZKU?

Napište mi na andrea@grigerova.cz nebo zavolejte na +420 776 106 282.