PSYCHOLOGIE FONTŮ®


Fontohrátky – ČEKÁM…

Jsou čekání, která si užíváte. Těšíte se, odpočítáváte dny a radostí nemůžete dospat. Moje dcera mě vždy prosí, abych jí namalovala speciální metr na odškrtávání dní. A pak jsou čekání nekonečná, čekání bolestná a čekání netrpělivá. Čekáte na něco? Těšíte se anebo jste už rezignovali? Fonty vám možná prozradí to, co je skryté ve vašem podvědomí, jaké to čekání je, a jak ho prožíváte. Pojďte si pohrát.
*****

Pohodlně se posaďte a podívejte se na obrázek. Na obrázek klikněte, zvětší se vám a jedině tak ucítíte atmosféru každého fontu. Jeden font vám určitě bude sympatičtější než ostatní. Možná se nebudete umět rozhodnout mezi dvěma fonty, i to je v pořádku. Svět není černobílý ;-). Pod obrázkem najdete potom řešení co vám fonty o čekání (a o vás) vypráví.

Vybrali jste si?  Přečtěte si ke každému fontu řešení:

Na každý obrázek můžete zase kliknout myší a tak si ho zvětšit.

1- Netrpělivé čekání. Víte přesně na co, zaškrtáváte si každý den, který zbývá do onoho data. Jsou to vzácné chvilky, kdy si dovolíte cítit se stejně jako když vám bylo pět. Bláznivě se na něco těšit. A je úplně jedno, jestli je to Štědrý den nebo návštěva kamaráda z tramtárie. A když vás napadne nápad, který bude ostatním připadat trapný a dětinský (třeba všem členům rodiny na vánoce objednat svetr s jelenem), užijte si ho. Málokdo umí utéct pocitu „už jsem dospělý“.  Takovéto čekání/těšení se, maže rozdíly mezi dospělými a dětmi.

*****

2- Čekání uspěchané. Nemám čas! Stojím tady už půl hodiny! Kdy to skončí, kdy to pojede… Čekání trvající 3 minuty a přesto nekonečné. Vy vlastně čekání nemáte rádi. Berete ho jako ztrátu času, už jste měli být někde jinde, dělat něco jiného. Pokud čekáte na nějakou událost, neužíváte si ho, ale trpíte. Nejraději byste čekání zrušili. Zdržuje vás od činností, které „mají smysl“.

*****

 3- Čekání otevřené. Neplujete v minulosti, rádi se díváte do budoucnosti. Víte, že tam za rohem vás určitě čeká něco nového, něco zajímavého, nějaká výzva… Nevíte co, ale těšíte se na to. Nemáte ve zvyku čekat na výjimečné události, abyste se mohli těšit. Radostně očekáváte zápas vašeho syna v basketbalu, posezení s přáteli,… Na světě je tolik věcí, které jste ještě nezkusili a můžete se na ně těšit! Udržte si to, nezapadněte do šedé reality pragmatismu, denního kolotoče povinností a pocitu „jsem realista“.

*****

4- Čekání, ve kterém čas nehraje roli. Někdy jsou v životě místa, která byste rádi zaplnili a čekáte, až bude ta vhodná chvíle. Nebo vhodný člověk. Nebo jsou to místa, která už zaplnit nejde. A tak přede dveřmi dědečkova domku vteřinu čekáte, že vám zase otevře, než si uvědomíte, že už tady není. Když otevřete knihu z antikvariátu, kterou vám koupil na studiích kamarád, její vůně ve vás vyvolá očekávání, že každou chvíli zazvoní a půjdete spolu ven. Aha, vlastně už jste se 10 let neviděli. To jsou čekání milá, nostalgická. Bývají ale i čekání bez času a bez naděje. V čekárnách nemocnic. Tam není radostný konec, který by je ukončil a prázdná místa naopak vytváří.

*****

Jestli se vám Fontohrátky líbí, můžete si je stáhnout i TADY:  

Andrea Grigerová
CO DĚLÁM? Ukazuji lidem, že fonty je ovlivňují každý den. Díky této neverbální řeči zvládnou předat nejenom informace, ale i pocity a emoce. Jsou sami sebou a přitahují zákazníky, kteří je právě takové ocení. Autorka e-booku Ať to vašim textům sekne aneb Učebnice neverbální komunikace pro texty.
Komentáře
  1. Andrejko nádherná…jak MOC TY VÍŠ a CÍTÍŠ…tolik emocí tak krásně popsaných a ukrytých za slovem, které má tolik významů….děkuji za to a posílám kávovou pusu na líčko! 🙂 Objímám….Mellu

  2. Zdeňka napsal:

    Andrejko, moc milé a laskavé. Já jsem 1 Netrpělivé čekání. Přeji krásný adventní čas.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *