PSYCHOLOGIE FONTŮ®


Ani Sibyla ani Pythie, ale Fontohrátky na rok 2018

Touha vědět, co mě čeká, provází člověka od nepaměti. Není kultury ani civilizace, která by na to neměla své praktiky. V Babylónii předpovídali z ovčích jater, Josef v Egyptě vykládal sny, Řekové měli své Sibyly, v Římě věštili auguři z letu ptáků. A jestli se tomu smějete, povězte, kdo z vás nelil o vánocích olovo, nechytal (nebo neházel) svatební kytici nebo nečetl horoskop.

Fontohrátky neaspirují na to, aby byly podobnou technikou, která vám vyvěští, co vás čeká a nemine. Umožní vám ale nahlédnout do vašeho podvědomí, ve kterém je tolik šuplíčků se vzpomínkami, zkušenostmi i zážitky, že je to hotová Alexandrijská knihovna. Vaše soukromá. Tak soukromá, že jenom do mála přihrádek máte vy sami vědomě přístup. Váš vnitřní svět je daleko bohatší než to, co vám umožní vidět a kontrolovat rozum.

Způsobů, jakým se k němu dostat, je minimálně stejný počet, jako zmiňovaných způsobů věštby. Všechny ale mají něco společného. Odložte na chvíli rozum a věřte svým instinktům. Vědomě jste schopni využívat asi 10 % mozku. Zbylých 90 % využívá vaše tělo samozřejmě také, ale ne vědomě.

Naše podvědomí se projevuje skrytým, nicméně skutečným vlivem na věci, které děláme a na to, jak se chováme a cítíme.
Dr. Bradley Nelson, Emoční kód

Tím, že na sebe necháte působit při výběru fontů tvary, linky, tloušťku tahů i sílu prázdného místa (mezery, negativní prostor) a vypustíte rozum, pootevřete si do vaší soukromé knihovny dvířka. Pak už jen můžete sledovat, co tam zahlédnete. A nemusíte jen sledovat, můžete i vědomě tvořit. Použít opačný postup.

Když jsem vytvořila Fontohrátky na téma „důvěra“, psali jste mi, že když vás čeká těžká situace, tak si vyberete si kartičku s tím správným fontem (tou správnou důvěrou pro tuto chvíli) a naladíte se na ní. Možná právě tato zpětná vazba mě inspirovala k tomu, vytvořit pro vás Fontohrátky, které vám mohou stejným způsobem změnit následující rok.


Na výběr máte tentokrát z osmi variant.

 • Můžete si vybrat písmo, které vás nejvíc zaujme. Nemusí se vám nejvíce líbit, ale prostě vás něčím osloví. Přitáhne si vás tak rok, na který jste naladění, a který očekáváte. Vaším výběrem si ověříte, jaké hodnoty jsou ve vaší mysli důležité nyní.
 • Druhá varianta je, že se můžete naopak sami vědomě naladit na takové hodnoty, které v roce 2018 považujete za nejdůležitější, na to, čeho chcete dosáhnout. Vyberte si podle řešení font, který popisuje ten pravý rok pro vás. A klidně právě tento font používejte třeba při psaní vašich článků. Nevěřili byste, jak různé fonty pro nadpisy mohou ovlivnit slovní zásobu, výrazy i obraty v textu.

To co vyzařujeme, to přitahujeme.

Pohodlně se posaďte a podívejte se na obrázek. Na obrázek klikněte, zvětší se vám a jedině tak ucítíte atmosféru každého fontu. Jeden font vám určitě bude sympatičtější než ostatní. Možná se nebudete umět rozhodnout mezi dvěma fonty, i to je v pořádku. Svět není černobílý ;-). Pod obrázkem najdete potom řešení co vám fonty (a vaše podvědomí) prozradí.

Vybrali jste si?  Přečtěte si ke každému fontu řešení a pojďte vědomě tvořit svůj rok 2018:

Na každý obrázek můžete zase kliknout myší a tak si ho zvětšit.

1 – Přiznává bez mučení, že je pro něj důležitý úspěch. Chce být vidět, lišit se od ostatních. Chce zářit a odvádět perfektní práci. Prostě hlavně nebýt průměrný, neviditelný.

Tento rok vám pomůže vystoupit z šedého davu a získat respekt.

*****

2 – Tvůrčí, nekonformní, originální. Dokáže pracovat s kontrasty, které by nikoho nenapadly. Umělec nebo snílek a přitom rebel s nohama na zemi.

Tento rok vám přinese schopnost zůstat svůj a nenechat se napasovat do škatulek.

*****

 3 – Uvědomuje si, že úspěch nepřijde přes noc, ale po letech soustavné práce. Staví na důvěře a dobře odvedené práci. Nebude se drát dopředu před konkurenci, lidé si ho sami najdou na doporučení.

Tento rok vám potvrdí, že poctivá práce nese své ovoce.

*****

4 – Seriózní typ, ale netáhne ho to k tradici. Řídí se svým vlastním rozumem a neváhá jít do rizik či zkoušet nové věci. Ale vždy maximálně profi, jeho práce má pevné a nezpochybnitelné základy.

Tento rok vám přinese jasný rozum, odstup a nohy na zemi.

*****

5 – Jasné plány, odhodlání a chuť jít do toho. Dokážete si věci naplánovat a nepůjdete do nich slepě po hlavě. Emoce stranou, tady vítězí rozum a jasná hlava.

Tento rok vám přinese schopnost zrealizovat krok za krokem vaše plány.

*****

6 – Úspěch se u něj měří zážitky, šťastnými chvilkami a okamžiky, které vženou slzy do očí. Je pro něj důležitá zpětnou vazbu od lidí, minimálně stejně jako finanční zisk.

Tento rok vám přinese důvěru, že je bezpečné dávat i s radostí přijímat.

*****

 7 – Snílek a vizionář, nechce se nechat stáhnout dolů na zem. V jeho světě je tolik nápadů a myšlenek, že se někdy těžko potkávají s nudnou realitou.

Tento rok osvobodí vaši mysl. Dá vaší fantazii křídla a uletí tradicím, realitě i názorům druhých.

*****

8 – Ví, že není na světě sám a jeho práce je silně spojená s vírou, že má smysl. Má hlubokou víru člověka, v něco, co přesahuje jeho život i dobu. Co bylo, je a bude.

Tento rok vám dovolí vidět vaši práci v mnohem širších souvislostech a pochopíte, čím může nejvíce obohatit vás i ostatní.

*****

Kartičky si můžete vytisknout na pevný papír, tak jako jsem to udělala pro mé osobní klienty z konzultací. Mohou vám tak sloužit celý rok. 🙂 Pokud článek čtete v den vydání, můžete si o originály kartiček zasoutěžit na facebookové stránce Psychologie fontů.

Podělte se v komentářích, jaký rok vás čeká a jaký byste si pro sebe představovali. Přeji vám krásný nový rok 2018!

 

Jestli se vám Fontohrátky líbí, můžete si  stáhnout další i TADY:  

Andrea Grigerová
CO DĚLÁM? Ukazuji lidem, že fonty je ovlivňují každý den. Díky této neverbální řeči zvládnou předat nejenom informace, ale i pocity a emoce. Jsou sami sebou a přitahují zákazníky, kteří je právě takové ocení. Autorka e-booku Ať to vašim textům sekne aneb Učebnice neverbální komunikace pro texty.
Komentáře
 1. K vánocům jsem napsal přání v sedmičce a k Novému roku v osmičce. A s ohledem na své stránky Filosofie Chaosu musím přiznat, že hodnocení 7 a 8 plně odpovídá mému vědomí. Děkuji

 2. Lenka napsal:

  Andrejko,

  moc děkuji za fyzické zaslání fonto-hrátek pro rok 2018. Moc mě váš dopis potěšil. Moje kartička na tento rok je „8“. A sedí!
  Moc se těším, co vše mi tento rok přinese.

  Ať se Vám daří,

  s pozdravem,
  Lenka

 3. Iva napsal:

  Díky za krásné novoroční fontohrátky. Font č. 8 je přesně pro mne, úplně mě okouzlil. Nejsem v tom moc zběhlá, ale ráda bych si ho stáhla a užívala, jak bych to mohla udělat?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *